הדברה ברגע

סוגי הדברה

סוגי חומרי הדברה מגיעים בצורות שונות ומשמשים למטרות שונות. חלק מהסוגים הרבים והשונים של חומרי הדברה המשמשים להדברת מזיקים כוללים קוטלי חרקים, קוטלי עשבים, קוטלי פטריות, קוטלי מכרסמים וחומרי נמטיות. דוגמה להדברה היא חומר כימי הורג או דוחה מזיקים או מחלות ללא קשר למצב הפיזיולוגי של אורגניזם המטרה.

כל מה שצריך לדעת על סוגי הדברה

ישנם סוגים שונים של חומרי הדברה כגון אורגניים, קוטלי חרקים, קוטלי פטריות. קוטלי חרקים מיושמים להדברת חרקים המזיקים לגידולים, אנשים או בעלי חיים. הם פועלים על ידי שימוש בכימיקלים רעילים שהורגים את החרקים. קוטלי פטריות הם סוג של חומר הדברה המשמש לשליטה במחלות ומחלות מהצומח בבעלי חיים ובבני אדם הנגרמות על ידי פטריות. חומרי הדברה אורגניים הם סוג של הדברה שאינו עשוי מכימיקלים סינתטיים או מחומרים טבעיים כמו מינרלים המצויים בטבע כמו נחושת גופרתית, גופרית, גז כלור וחומרים נוספים. ישנם סוגים רבים של חומרי הדברה הרשומים ומאושרים באופן רשמי. עם זאת, חברות לרוב משתמשות בחומרי הדברה בהתאמה אישית מסיבות שונות. חומרי הדברה זמינים עם השפעות שונות. עם זאת, אנשים מסוימים עשויים להשתמש בהם בצורה שגויה או בצורה מזיקה.

ההבדל בין סוגי חומרי הדברה

חומרי הדברה- חומרי הדברה חיטוי הם סוג ההדברה הנפוץ ביותר. הם מרוססים על פני שטח רחב כדי להרוג מזיקים שזוחלים, עפים או רצים כאשר הם שואפים את האדים. לרוב חומרי ההדברה החיטוי יש גם ריח, כך שיכול להיות קשה לאנשים לנשום את האדים. חומרי הדברה אורגנו-פוספטים-כימיקלים אורגנו-פוספטים מעכבים את תפקוד העצבים בחרקים וגורמים להם למות לאט וכואב מחנק. כימיקלים אלו נוצרו במהלך מלחמת העולם הראשונה כגזי עצבים ומאוחר יותר נמצאו רעילים מאוד בשל המבנה הכימי שלהם. חומרי הדברה הם החומרים הכימיים המשמשים למלחמה במזיקים ומחלות הפוגעות בגידולים. ישנם חמישה סוגי הדברה – קוטלי פטריות, קוטלי עשבים, קוטלי חרקים, קוטלי מכרסמים וקצילים. סוג ההדברה הפופולרי ביותר הוא קוטל פטריות המגן על צמחים מפני זיהום פטרייתי. הם פועלים על ידי עיכוב או הרס של תגובות כימיות הגורמות לתאים של פטרייה לגדול ולהתחלק . קוטל פטריות מוחל על גידולים כאשר יש נגיעות או מחלה פטרייתית הגורמת לעלי הצמח לנבול ולמות. זה גם מונע או הורג חיידקים ואורגניזמים מזיקים אחרים מלהדביק צמחים חומרי הדברה משמשים בחקלאות, ייעור והדברה. הם קיימים כבר זמן רב אך עברו שורה של שינויים במאה האחרונה.| סוגי הדברה – הדברה אורגנית: מדובר במוצרי הדברה המכילים חומרים טבעיים בלבד. דוגמאות לכך הן תמציות צמחים, חיידקים ופטריות המגנים על צמחים מפני מזיקים ומחלות (למשל, פולי סויה ותפוחי אדמה) – חומרי הדברה אנאורגניים: חומרי הדברה אלו משחררים כימיקלים לסביבה כדי להרוג מזיקים או לכוון למינים מזיקים ספציפיים כגון חרקים או מכרסמים. דוגמאות לכך הן קוטלי חרקים וקוטלי מכרסמים וכן קוטלי עשבים (למשל, מתיל ברומיד ופראקוואט). – בקרות ביולוגיות: סוגים אלה של חומרי הדברה יכולים להיות מיוצרים על ידי אורגניזמים עצמם, למשל, בקרות ביולוגיות (למשל, צרעות טפיליות סוגי הדברה

חומרי הדברה הם תרכובות כימיות

המשמשות להרוג או להדוף מזיקים המזיקים לצמחים או לבעלי חיים. ישנם מספר סוגי הדברה, כגון הדברה אורגנית, הדברה טבעית והדברה סינטטית. מלבד ההשפעות השליליות שיכולות להיות לכימיקלים הללו על בני האדם והסביבה, קיים גם הסיכון הבריאותי של חשיפה לכימיקלים אלו כאשר אנו משתמשים בחומרי הדברה לבתים ולחוות שלנו. דוגמה אחת היא Malathion, שהיא חומר הדברה ירוק שתוכלו להשתמש בו גם בתוך הבית וגם בחוץ על הדשא ללא השלכות. חומרי הדברה הם מנהג נפוץ של אחסון כימיקלים על מנת להדביר מזיקים. בעתיד הלא רחוק יוכנס סוג חדש של הדברה ידידותי לסביבה. זו הסיבה שחומרי הדברה כוללים גם חומרי הדברה אורגניים וחומרי הדברה ביו-הדברה, העשויים מיצורים חיים כמו צמחים או חיידקים. יש חומרי הדברה שמזיקים יותר לסביבה ולבריאות מאחרים. עם חומר הדברה ירוק, אתה יכול לעזור למערכת האקולוגית. חומרי הדברה ירוקים הם ידידותיים לסביבה ובטוחים מאוד לשימוש. אין צורך להשתמש בהם לעתים קרובות כמו חומרי הדברה אחרים מכיוון שהם נועדו להרוג עשבים שוטים בלבד, |לא להשפיע על בריאות האדם או להרוג חרקים מועילים כמו דבורים. חומרי הדברה אורגניים זמינים בשוק כיום אך הם עלולים להוות סכנות מסוימות לסביבה. אז, מגדלים אורגניים משתמשים בהם עם צעדי זהירות כמו דילול וגינון אורגני.| עם זאת, ישנם סוגים רבים של חומרי הדברה אורגניים המותאמים לחרקים שונים. הם פועלים בדרכים שונות כמו הרחקת חרקים באמצעות ריח או טעם והרס מחזורי החיים שלהם. סוג זה של הדברה מועדף גם על גננים ביתיים מכיוון שהוא אינו רעיל ומציע דרך טבעית להרוג עשבים שוטים מבלי לגרום נזק לחרקים מועילים בצמחים. סוג אחד של חומרי הדברה שעובד היטב עם לענה הוא איברמקטין המונע מקריות נקבות להטיל ביצים על פני הצמחים.

חומרי הדברה אורגניים בטוחים

יעילים וידידותיים יותר לסביבה מאשר עמיתיהם הסינתטיים. עם זאת, מספר חומרי הדברה אורגניים עדיין מוגבל מאוד. הגורם המכריע שצריך לקחת בחשבון הוא היציבות של תרכובות טבעיות אלו. זנים מסוימים יכולים לייצר השפעות רעילות בשימוש במינונים גבוהים לאורך תקופה ארוכה. אנחנו לא צריכים להיות מודאגים מהמעבר להדברה אורגנית כי יש כבר כמה אפשרויות נוספות שיכולות לעזור לנו לחסל כימיקלים מזיקים מהשדות החקלאיים שלנו. הדברה אורגנית היא סוג של הדברה שעשוי מחומרים טבעיים ולא כימיקלים סינתטיים. זה פחות מזיק לסביבה וגם נחשב בטוח יותר לשימוש על ידי אלה עם אלרגיות. חומרי הדברה הם בעצם מעשה ידי אדם והדברה אורגנית משמשת עד היום. להדברה אורגנית יש מגוון רחב של שימושים, כמו הרג מזיקים ומניעת העברת מחלות.
השאירו פרטים ונחזור בהקדם!
הדברה ירוקה
סוגי הדברה
הדברה ירוקה

הדברה ירוקה חומרי הדברה ירוקה עוזרים לחקלאים לגדל את היבולים שלהם מבלי להתמודד עם בידוד מזיקים. חומרי הדברה אלו הורגים מזיקים ומגנים על הצמחים בו